ZUŠ žila posledné mesiace v očakávaní uvedenia premiéry LDO - divadelného štúdia dospelých „ Prebuď sa Katarína.“ Táto situačná komédia uzrela svetlo - sveta 21.5. o 19.00 hodine v DK Kysucké Nové Mesto.

Pod vedením skúsenej režisérky a herečky Kataríny Kováčikovej sa v komédii predstavili : Jozef Gavlák, Róbert Zboja – pedagóg speváckeho oddelenia, Viera Prievozníková, Zuzana Špircová, Katarína Kováčiková – pedagóg LDO, Jozef Vlček, Stanislav Bača, Dušan Jaššo – pedagóg klavírneho oddelenia a text sledovala Lenka Káčeríková.

Prečo padla voľba práve na komédiu chorvátskeho autora Milana Grgiča? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Chceli sme vnímavému kysuckému divákovi spríjemniť v týchto neľahkých časoch pohľad na život, privodiť mu úsmev a dobrú náladu. ZUŠ a jej divadelné štúdio dospelých si veľmi vážia kysuckého diváka, ktorý je náročný a vnímavý zároveň. Ukázalo sa to aj počas premiéry, keď diváci spontánne reagovali na komediálne situácie a stratila sa bariéra medzi javiskom a hľadiskom. Táto bezprostredná a priateľská atmosféra umožnila hercom s ľahkosťou zvládnuť náročné situácie na javisku.

Katarína Kováčiková k premiére : „ Moje úprimné poďakovanie patrí všetkým aktérom – hercom situačnej komédie. Ďakujem aj mojim kolegom zo ZUŠ – Róbertovi Zbojovi, Dušanovi Jaššovi za to, že vymenili hudobné dosky za dosky divadelné. Ďakujem všetkým hercom za dôveru, za niekoľkohodinové skúšky často na úkor ich rodín a práce, za atmosféru na skúškach a disciplínu. Vytvorili sme spolu jednu veľkú hereckú rodinu.“

Ďakujeme všetkým za účasť na premiére a tešíme sa na Vašu priazeň aj na ďalších našich predstaveniach. Srdečne pozývame Vás ostatných dňa 4.6. o 19.00 hodine na reprízu situačnej komédie „ Prebuď sa Katarína.“


I. ročník súťažnej prehliadky scénických choreografií